Shqiptare

Ja si fyhen kosovarët në Durrës

Në kohën kur Shën Gjini, Durrësi e Tirana janë stërmbushur me turistë kosovarë, si duket atje nuk po ekziston respekti për qytetarët e tanë,...

Xhavit Haliti e lut Ramën: Vëlla i dashur Edi, hap qendra vaksinimi për kosovarët

Deputeti i PDK’së, Xhavit Haliti, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në facebook, i ka bërë thirrje kryeministrit shqiptar, Edi Ramës, që t’i hapë disa...

18 vjeçari shqiptar humbi jetën tragjikisht në aksident, mamaja e tij rrënqeth me fjalët e saj: E vrava unë!

“E vramë ne, e vramë ne”. Denada bërtet me dëshpërim duke hyrë e duke dalë nga shtëpia, pa gjetur paqe brenda vetes. Të njëjtën gjë...

Basha: Me mua nuk ka ‘Minishengen Ballkanik’, me Kosovën do operojmë si një treg i vetëm

Kreu i Partisë Demokratike ka komentuar situatën në Ballkan dhe marrëdhënine me Kosovën, ku sa i përket minishengenit, Basha tha se nuk ka projekt...

BOX POP/ 110 milionë euro gjobë për Bechett-in. A janë qytetarët shqiptar të gatshëm të japin secili nga 5 mijë lekë?

Shqipëria ka humbur përfundimisht gjyqin ndaj biznesmenit Italian Francesco Beçhetti duke u detyruar nga Arbitrazhi ndërkombëtar që t’i paguajë atij në formë dëmshpërblimi plotë...

Nuk i mbijeton infektimit me COVID-19, vdes ish-kryeministri i Shqipërisë

Është ndarë nga jeta politikani shqiptar Bashkim Fino. Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe deputeti socialist u nda nga jeta në moshën 59-vjeçare. Ai ishte prekur nga COVID-19...

35 të vdekur në 24 orë e fundit nga COVID 19 në Maqedoni

Në 24 orët e fundit, në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 1,320 raste të reja me koronavirus, nga 4,738 testime të kryera. Prej rasteve të...

E dinin të vdekur, Komandanti i “UÇK” takon pas 21 vitesh ushtarin e tij. Zbulohet historia e trishtë e ushtarit ‘të panjohur’ nga Shkodra

Lufta e Kosovës ka qenë një ndër luftërat më të përgjakshme në të cilën me qindra dhe mijëra ushtarë e civilë të pafajshëm të...

Gent Cakaj kërkon ndihmë për babain e tij, i duhet urgjent gjak nga personat që e kanë kaluar COVID-19

Ish-ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj ka kërkuar ndihmë nga personat që e kanë kaluar coronavirusin, për të siguruar plazmë të...