Zveqan

Publikohen pamje/ Momenti kur Policia e Kosovës sulmohet me armë zjarri në veri

Situata e tensionuar në veri të Mitrovicës, po vazhdon ende e cila edhe po shqetëson qytetarët me zhurmën e alarmit, i cili po lëshohet...

Tensione në veri, raportohet për gjuajtje me armë

Vendimi i Qeverisë së Kosovës që të vendosë reciprocitet për targat dhe dokumentet serbe ka tensionuar situatën në veri. Përdoruesit në rrjetin social Twitter kanë...

Shteti i Kosovës ia dha 61 tenderë biznesmenit serb që dje u sanksionua nga Amerika

Nga gushti i vitit 2018 e deri në shtator të vitit 2021, kompania “RAD”, e regjistruar me dy adresa të ndryshme në Zveçan, në...

Situatë e qetë në veri pas aksionit të policisë

Qytetarët e Mitrovicës së Veriut pothuajse i janë kthyer përditshmërisë pas aksionit të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës me mallra. Rezistenca e qytetarëve serbë ka...

Gjyakata e anulon vendimin për t’ua paguar rrymën 4 komunave veriore

Gjykata Themelore e anulon vendimin për t’ua paguar rrymën 4 komunave veriore. Gjykata Themelore e Prishtinës ka vendosur ta anulojë vendimin e Zyrës së Rregullatorit...

Subjektet shqiptare bashkohen kundër Listës Serbe edhe në veri, ky është kandidati

Zgjedhjet e 17 tetorit të këtij viti i kanë bashkuar në komunat veriore partitë shqiptare, PDK-në, LVV-në, LDK-në, AAK-në dhe AKR-në, që do të...

Serbët do ta paguajnë energjinë e shpenzuar nga paslufta

Shfrytëzuan rrjetin energjetik të Kosovës duke inkasuar miliona euro. Por ndërhyrjeve të Serbisë në sistemin e transmisionit të Kosovës duket se do tu vij...

Mitrovica e Veriut dhe Zveçani marrin vendim që ora policore të fillojë nga ora 12 e mesditës deri në 6 të mëngjesit

Shtabi i Krizës për komunën e Mitrovicës së Verit dhe Zvecanit i kryesuar nga Goran Rakic ka vendosur që të ndalojë lëvizjen e njerëzve...

Njësia Speciale e Kosovës nuk e lejon të futet në Veri ekipin nga Serbia, Crvena Zvezdën

Një tjetër dramë ka ndodhur qysh herët sot në Jarinje, Njësia Speciale e Kosovës nuk e ka lejuar kalimin në territorin e Kosovës ekipit...