Zubin Potok

Situatë e qetë në veri pas aksionit të policisë

Qytetarët e Mitrovicës së Veriut pothuajse i janë kthyer përditshmërisë pas aksionit të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës me mallra. Rezistenca e qytetarëve serbë ka...

Gjyakata e anulon vendimin për t’ua paguar rrymën 4 komunave veriore

Gjykata Themelore e anulon vendimin për t’ua paguar rrymën 4 komunave veriore. Gjykata Themelore e Prishtinës ka vendosur ta anulojë vendimin e Zyrës së Rregullatorit...

Subjektet shqiptare bashkohen kundër Listës Serbe edhe në veri, ky është kandidati

Zgjedhjet e 17 tetorit të këtij viti i kanë bashkuar në komunat veriore partitë shqiptare, PDK-në, LVV-në, LDK-në, AAK-në dhe AKR-në, që do të...

Flasin nga grupi i kosovarëve që po ecnin në zonën e Zubin Potokut: Jemi mirë

Grupi prej 50 kosovarëve që dolën për të ecur nëpër zonën e Zubin Potokut janë lajmëruar pasi u raportua se në afërsi të tyre...

Shqiptarët e fshatit Çabër në hall nga policët serb

Banorët e fshatit Çabër të Zubin Potokut thonë se sa herë dalin për qarkullim me veturat e tyre mund të dënohen nga policët e...

LAJMI I FUNDIT: Një polic e humb jetën si pasojë e prekjes nga COVID-19

Zyrtari i Policisë së Kosovës, Miftar Kurti, i infektuar me COVID-19 ka ndërruar jetë të premten në Spitalin e Përgjithshëm të Vushtrrisë. Lajmin e ka...

Ushtria serbe heq flamurin shqiptar nga zona e piknikut sipër Gazivodës (VIDEO)

Një person i panjohur e kishte vendosur flamurit shqiptar kombëtar në zonën e piknikut Tutin sipër liqenit të Gazivodës, i cili u hoq shpejt...

Serbët do ta paguajnë energjinë e shpenzuar nga paslufta

Shfrytëzuan rrjetin energjetik të Kosovës duke inkasuar miliona euro. Por ndërhyrjeve të Serbisë në sistemin e transmisionit të Kosovës duket se do tu vij...

Lajmërohet sizmologu, Shemsi Mustafa: Nuk ka nevojë për panik pas tërmetit

Rreth orës 17:00, Kosova është goditur nga një tërmet, i cili ishte me magnitudë 4.3 sipas faqes EMSC, e cila raporton tërmetet në të...