Vushtrri

“Speeex” hap solemnisht dyert në Vushtrri, 400 vende të reja pune i presin të rinjët vushtrrias

Kompania “Speeex” e njohur në fushën e shërbimeve në nivel vendi ka bërë sot hapjen solemne të pikës në qytetin e Vushtrrisë. Në hapje ishte...

Ndodhi në Vushtrri, 3 persona e nxjerrin me dhunë një femër nga vetura dhe e plaçkitin

Në fshatin Samadrexhë të Vushtrrisë ka ndodhur një rast grabitje. Viktima femër ka raportuar në polici se tre persona të panjohur të maskuar me forcë...

Vdes ish-drejtori i Shëndetësisë në Vushtrri si pasojë e COVID-19

Ka vdekur ish-drejtori i Shëndetësisë në Vushtrri, Safet Idrizi, si pasojë e COVID-19. Lajmi u bë i ditur nga faqja e Partisë Demokratike të Kosovës...

Zyrtari i Komunës së Vushtrrisë, ndërron jetë

Ka ndërruar jetë zyrtari i Komunës së Vushtrrisë, Emin Ibishi. Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur kryetari i kësaj komune, Xhafer...

Disa arsimtarë dhe nxënës rezultuan pozitivë me Covid-19, mbyllet një shkollë në Vushtrri

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, thotë se situata me koronavirus në shkollën “Mustafë Venhari” në Vushtrri nuk është e mirë. Disa arsimtarë e nxënës...

Koronavirusi: Një lajm i mirë vjen nga spitali i Vushtrrisë

Në Spitalin e Vushtrrisë “Sheikh Zayed” kanë mbetur 42 shtretër të lirë për personat e infektuar me COVID-19, kanë njoftuar zyrtar të këtij spitali. Më...

𝐇𝐚𝐣𝐧𝐚𝐭 𝐞 “𝐩𝐚𝐬𝐡𝐩𝐢𝐫𝐭𝐞̈”: 𝐕𝐣𝐞𝐝𝐡𝐢𝐧 𝐬𝐡𝐭𝐞̈𝐩𝐢𝐧𝐞̈ 𝐞 𝐢𝐧𝐯𝐚𝐥𝐢𝐝𝐢𝐭 (VIDEO)

Esat Zeqiri nga fshati Smrekonicë e Vushtrrisë ka mbetur pa disa gjëra të vlefshme. Dy netë më parë atij iu futën hajnat dhe i morën...

Qytetari nga Skenderaj thotë se gjyshja i vdiq nga moskujdesi i mjekëve, reagon Spitali i Vushtrrisë

Spitali i Vushtrrisë “Sheikh Zayed” ka reaguar ndaj një shkrimi të një qytetari për trajtimin sipas tij, joadekuat të familjares së tij, tani më...

LAJMI I FUNDIT: Një polic e humb jetën si pasojë e prekjes nga COVID-19

Zyrtari i Policisë së Kosovës, Miftar Kurti, i infektuar me COVID-19 ka ndërruar jetë të premten në Spitalin e Përgjithshëm të Vushtrrisë. Lajmin e ka...