Skenderaj

Lajmi i fundit: Mbyllet çerdhja në Skenderaj, si shkak i infektimeve me Covid 19

Çerdhja e qytetit të Skenderajt "Nëna Zahide" gjatë ditës së sotme është mbyllur për dhjetë ditë. Kjo mbyllje erdhi për shkak të infektimit të...

Mësohet arsyeja e dorëheqjes së drejtorit të Urbanizmit në Skenderaj ( FOTO)

Zymer Deliu nga dita e sotme nuk do të jetë më drejtor i Urbanizmit në Komunën e Skenderajt, kjo pasi ai ka dhënë dorëheqje...

Ky është i riu nga Marina e Skenderajt, koleksionues i dhjetëra veturave Mercedes (VIDEO)

Mëngjesi i ditës së hëne nis me gazetarin Milot Hasimja, ai cili ju dërgon në Skenderaj tek një koleksionuesi i veturave. Është fjala për Agron...

Lista Serbe: Milan Kovaçeviq u sulmua në Runikë të Skenderajt

Milan Kovaçeviq është sulmuar në fshatin Runik të Skenderajt, thotë Lista Serbe përmes një deklarate. Sipas tyre, ky sulm është pasojë e drejtpërdrejte e politikës,...

Drenicaku që shtëpinë e ngrohë me diell, thotë se paguan rrymë vetëm 10 euro në muaj

Fizikanti nga Morina e Skenderajt ka krijuar disa panele solare me të cilat e ngrohë shtëpinë e tij në fshat. Falë këtij sistemi ai këtë...

Aksident i rëndë në Leqinë të Skenderajt, vetura del jashtë rruge dhe rrotullohet

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një veturë me targa vendore të cilën e drejtonte një mashkull kosovar, si pasojë e mospërshtatjes...

A e keni ditur se komandanti i FSK-së, Bashkim Jashari, është i martuar me këngëtaren e njohur?

Gjeneralmajor Bashkim Jashari, djali i Rifat Jasharit dhe nipi i komandantit legjendar Adem Jashari, ka qendruar gjithmonë larg syrit të publikut dhe ekspozimit në...

Vrasja në Llaushë, aprovohet kërkesa e avokatit që të dyshuarit t’i bëhet ekzaminim psikiatrik

Elvir Imeri, avokati i të dyshuarit për vrasjen e para pak ditëve në Llaushë të Skenderajt, thotë se Gjykata Themelore e Mitrovicës ia ka...

“Thyhet akulli” mes Ramiz Lladrovcit e Sami Lushtakut? Lladrovci viziton Skenderajn për t’i uruar pozitat e kryetarit dhe nënkryetarit, Fadil Nurës e Sami Lushtakut

Ramiz Lladrovci gjatë ditës së sotme së bashku me Vlora Çitakun kanë vizituar Skenderajn, për t'i uruar pozitën e kryetarit të Skenderajt Fadil Nurës...