Mitrovicë

Kosovari i jep 2 mijë e 600 euro për t’ia rregulluar vizën, e raporton rastin në polici

Gjatë ditës së djeshme, në Mitrovicë është raportuar për një mashtrim. Viktima mashkull/kosovar kosovar ka raportuar se ishte mashtruar nga i dyshuari mashkull/kosovar pronar i...

Vendosen banera në mbështetje të Thaçit e Veselit

Nëpër qytetin e Mitrovicës me moton “Çlirimtarë Mitrovica është me ju”, janë vendosur disa banerë në përkrahje të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe...

Universiteti në Mitrovicë kursen përmes energjisë diellore

Në Universitetin e Mitrovicës, po prodhohet rrymë përmes energjisë diellore. Ky projekt po ndihmon që ky universitet të paguaj 20 % rrymën që shpenzon...

Viktima e fundit nga koronavirusi është nga Mitrovica, Agim Bahtiri jep detaje

Sonte numri i të vdekurve si pasojë e infeksionit me koronavirus ka shkuar në 55. Viktima e fundit që ndërroi jetë nga Covid-19 është nga...

Aksident me 5 persona të lënduar në rrugën Mitrovicë-Prishtinë

Pesë persona kanë mbetur të lënduar në një aksident trafiku që ka ndodhur sot në rrugën nacionale Mitrovicë-Prishtinë. Zëdhënësi i Policës së Kosovës për rajonin...

Arrestohet njëri nga sulmuesit e Kryeinspektorit të Punës për rajonin e Mitrovicës

Sot është arrestuar njëri nga sulmuesit e Kryeinspektorit të Punës për rajonin e Mitrovicës, Nexhat Fazliut, raporton Gazeta Online Veriu.info. Kryeinspektori i Punës, Nexhat Fazliu,...

Hajnat thyejnë një bankë në Mitrovicë, por vjedhin vetëm 15 euro

Disa persona kanë hyrë në një bankë për të grabitur në Mitrovicë, por janë larguar me 15 euro nga aty. Zyrtarja e cila është ankuar...

Aksident para pak minutave në Mitrovicë |Pamje

Para pak minutave ndodhi një aksident në Mitrovicë. Mësohet se aksidenti ndodhi mes një veture dhe një automjeti tjetër transportues njofton drenicapress.info Organet e rendit...

Aksident i rëndë në fshatin Broboniq, 5 të lënduar

Një aksident trafiku me të lënduar ka ndodhur rreth orës 18:00, në rrugën nacionale Mitrovicë -Pejë përkatësisht ne fshatin Broboniq. Nga ky aksident kanë mbetur...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com