Mitrovicë

Gjobiten dhe mbyllen disa lokale në Mitrovicë për mos respektim të masave kundër koronavirusit

Drejtoria e Inspeksionit në Komunën e Mitrovicës në bashkëpunim me Policinë e Kosovës dhe Inspektorët e AVUK’ut kanë ndërmarrë aksion në lokalet e gastronomisë,...

E trishtë: Kjo është gruaja nga Mitrovica që u ther 11 herë me thikë nga burri, ishte në rrezik për jetën

Dje rreth orës 6:00 të mëngjesit, një person rreth 40 vjeç nga Klina e Poshtme e Skënderajt, mësues i artit në Mitrovicë, kishte qëlluar...

6 persona në Mitrovicë rrahin policët, një e bëjnë për spital

Gjatë ditës së mërkure në qytetin e Mitrovicës, rreth orës 00:30, gjashtë persona kanë sulmuar zyrtarët policorë që ishin në krye të detyrës. Sulmi ka...

Rrahje mes disa personave në Mitrovicë, përdoret edhe thika

Në Stacionin Policor Jugu Mitrovicë është raportuar dhe është iniciuar një rast me elemente të veprës penale ‘lëndim i rëndë trupor’. Nga informacionet e para...

E tmerrshme: Një vajzë nga Mitovica qëndron në mal për tre ditë pasi babai i kërkoj seks

Një vajzë nga Mitrovica para tre ditësh  është larguar nga shtëpia e saj duke thënë se babai i ka kërkuar marrëdhënie seksuale. Ajo kishte qëndruar...

Nga 100 pikë maksimale, e bija e drejtorit merr 103 pikë për pranim në shkollë e Mjekësisë

Në konkursin për pranim të nxënsve të ri në shkollën e Mjekësisë ”Xheladin Deda” në Mitrovicë, një kandidate ka arritur 103 pikë, 3 më...

4-vjeçarja nga Mitrovica ka nevojë që urgjent të dërgohet për shërim jashtë vendit

Leandra Selimi, ka nevojë që urgjent të dërgohet për shërim jashtë vendit. 4-vjeçarja vuan nga një sëmundje, diagnoza e quajtur ATROFI SPINALE MUSKULARE, sëmundje e...

Gjendet i vdekur një person në një autoservis në rrugën Prishtinë – Mitrovicë

Mesditën e sotme është gjetur një person i vdekur në një autoservis në rrugën Prishtinë – Mitrovicë, raporton Express Rastin për Express e ka konfirmuar...

LAJMI I FUNDIT: Një polic e humb jetën si pasojë e prekjes nga COVID-19

Zyrtari i Policisë së Kosovës, Miftar Kurti, i infektuar me COVID-19 ka ndërruar jetë të premten në Spitalin e Përgjithshëm të Vushtrrisë. Lajmin e ka...