Mitrovicë e Veriut

E rrezikshme: Nget traktorin në anën e kundërt të autostradës Mitrovicë – Vushtrri

Makina të tilla të rënda bujqësore, njihen për punë mjaftë cilësore. Por, ngasësi i një traktori ndërsa po rrugëtonte duket se sot ngatërroi kahjen e...

Mjekët në Spitalin e Mitrovicës i heqin një pacientit tumorin me peshë 15 kilogramë

Në Repartin e Kirurgjisë të Spitalit të Përgjithshëm të Mitrovicës, një ekip mjekësh, i përbërë nga kirurgë dhe gjinekologë, kanë kryer me sukses një...

Vrasja e 23-vjeçarit në Mitrovicë, autori në arrati, dy të plagosur po trajtohen në QKUK

Mehmet Kurti 23-vjeçar ka mbetur i vrarë në një piceri në Mitrovicë. Nga të shtënat me armë zjarri janë plagosur edhe dy persona. Ndonëse...

E dhimbshme: Ky është 23-vjeçari që mbeti i vrarë mbrëmë në Mitrovicë, në vendin e punës (FOTO)

Mehmet Kurti po raportohet se është 23-vjeçari nga Mitrovica që u qëllua për vdekje mbrëmë në vendin e tij të punës, raporton Gazeta Express. Ai...

Donjet Bislimi, model i një politikani të ri, mbi 50 iniciativa për të mirën e qytetarëve (VIDEO)

Donjet Bislimi është asambleisti më i votuar në Kuvendin Komunal të Mitrovicës, ku deri më sot si një person i përgatitur në aspekt profesional...

Vdes 19 vjeçarja nga Mitrovica që kishte veshkat e dëmtuara

Ka vdekur 19 vjeçarja nga Mitrovica Nazlije Sherifi. Ajo ishte e diagnostifikuar me sëmundjen e veshkës. Për shërimin e saj ishin grumbulluar 200 mijë euro për...

Reagon deputetja e PDK-së: Në veri s’po respektohen masat, Qeveria po i mbyll sytë

Deputetja e PDK-së nga Mitrovica, Valdete Idrizi, ka reaguar pas disa pamjeve që publikoi sot Reporteri, e ku shihet se në pjesën veriore të...

Bahtiri: Veriu i Mitrovicës është i hapur, Qeveria nuk po e zbaton izolimin për komunat veriore

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka thënë se masat për izolim të vendit gjatë vikendit nuk do të kenë efekt për mbrojtje nga COVID-19...

Borxhet e veriut të Kosovës

Qytetarët që jetojnë në katër komunat në veri të Kosovës me shumicë serbe (Mitrovicë e Veriut, Zubin Potok, Zveçan dhe Leposaviq), që nga përfundimi...