Mitrovicë e Veriut

Në Mitrovicë hapet kafeneja ku edhe gratë luajnë me gurë deri gati në syfyr

Në Mitrovicë hapet kafeneja ku edhe gratë luajnë me gurë deri gati në syfy. Në Ramazan, burrat mitrovicas tradicionalisht luajnë lojën me gurë që...

Si erdhi te vrasja në Zllakuqan, Policia gjen plot armë në shtëpinë e të dyshuarit

Policia e Kosovës ka dhënë sot detaje për vrasjen që ndodhi dje në Zllakuqan të Klinës. Sipas Policisë, vrasjes i kishte paraprirë një rrahje....

Mediat serbe zbulojë vrasësin e Ivanoviqit, kush e porositi dhe shumën e parave që u dhanë

Mediat serbe zbulojë vrasësin e Ivanoviqit, kush e porositi dhe shumën e parave që u dhanë. Mediat serbe raportojnë se Oliver Ivanoviqi është vrarë me...

Rakiq tha se të gjithë punonjësit serbë e pezullojnë punën, Nënkryetarja Hoxhiq e demanton

Komuna e Mitrovicës Veriore e ka demantuar kreun e Listës Serbe, Goran Rakiq, i cili tha se të gjithë të punësuarit në instucionet e...

Protesta e serbëve në veri, krejt parullat kundër Kurtit

Serbët e Kosovës në veri të vendit janë duke protestuar për lejimin e mbajtjes së zgjedhjeve serbe. Një numër i madh protestuesish po marshojnë, deri...

Njësitë speciale të Policisë së Kosovës nisën për në Mitrovicë

Siç dihet, serbët në veri gjatë ditëve të kaluara kanë paralajmëruar se të premten do të organizojnë protesta paqësore në Mitrovicë të Veriut dhe...

Baerbock nga Ura e Ibrit: Shpresoj që herën tjetër të pijmë kafe në jug, e të hajmë darkë në veri

Ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock është shprehur optimiste në rregullimin e marrëdhënieve në mes të dyja anëve të Mitrovicës. Baerbock tha se shpreson që...

Serbia nuk i ndal provokimet ndaj Kosovës: Simbole nacionaliste shfaqen në fshatrat shqiptare në veri

Agresioni i Rusise kundër Ukrainës, ka rritur provokimet e Serbisë kundër Kosovës, shkruan Syri.net Kosova. Së fundi simbole nacionaliste serbe janë shfaqur në tabelat sinjalistike...

Aksident trafiku në Mitrovicë, rrokulliset vetura – VIDEO

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në fshatin Smrekonicë të Mitrovicës, ku një veturë është rrokullisur. Siç raporton “Jepi Zë”, shoferi dhe një pasagjer kanë...