Drenas

Halil Kastrati: Sot nis ndërtimi i pesë shtëpive të reja në Drenas

Humanisti dhe kryetari i shoqatës “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastrati, ka njoftuar se në Drenasit në bashkëpunim me Komunën do të ndërtojnë pesë shtëpi,...

Ky është Laboratori i vetëm privat në Drenas ku mund të kryeni testin për COVID

Bordi për Licencim të Institucioneve Shëndetësore private në kuadër të Ministrisë së Shëndetësisë ka vazhduar me trajtimin e kërkesave për licencimin e shërbimit të...

Pesë raste të reja në Drenas, janë nga këto fshatra

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 521 mostra të marra nga ShSKUK...

Edhe sot raste të reja me koronavirus në Drenas, të prekurit janë nga këto vende

Edhe 171 raste të reja me koronavirus, janë shënuar në 24 orët e fundit në Kosovë, shkruan DrenicaPress. Në njoftimin e IKSHPK-së bëhet e ditur...

Detaje rreth aksidentit zingjiror në Llaushë (VIDEO)

Një aksident komunikacioni ka ndodhur ditën e sotme në fshatin Llaushë të Skenderajt, raporton DrenicaPress Katër automjete janë përplasur njëra me tjetrën, dhe si pasojë...

Largohen deponitë ilagale në tri fshatra të Drenasit

Drejtoria e Shërbimeve Publike dhe Emergjente po vazhdon aktivitetet për largimin e deponive ilegale në Komunën e Drenasit. Në vazhdën e këtyre punëve, DSHPE gjatë...

Ministri i Arsimit në Drenas, i njofton drejtorët për fillimin e vitit të ri shkollor 2020/2021

Drejtori i Drejtorisë Komunale për Arsim në Komunën e Drenasit, Muhamet Gjoka bashkë me drejtorët e dy shkollave të mesme të Drenasit, ka pritur...

Tri vdekje nga COVID-19 në Drenas, hoxha del me një apel për qytetarët

Imami i Drenasit, Osman Musliu ka bërë me dije se vetëm sot janë regjistruar tri raste të vdekjeve në këtë komunë. Përmes një postimi në...

Raste të reja me koronavirus janë nga këto vende të Drenasit

Edhe 172 raste të reja me koronavirus, janë shënuar në 24 orët e fundit në Kosovë, shkruan DrenicaPress. Në njoftimin e IKSHPK-së bëhet e ditur...