Drenas

As komuna e Drenasit nuk e përfillë vendimin e qeverisë, nuk i hap çerdhet!

Sot, Qeveria në detyrë përmes një konference për media, tha se çerdhet do të rihapen nga data 1 qershor, por me rregulla strikte. Komuna e...

Jashari, Lladrovci e Lushtaku me mesazh bashkimi!

Politika i afron njerëzit, si duket ky duhet të jetë shkaku i foto mesazhit, të kryetarëve të Skenderajt dhe Drenasit, Bekim Jasharit e Ramiz...

Regjistrohen 2 raste të dhunës familjare në Drenas

Policia e Kosovës ka bërë të ditur për dy raste të dhunë në familje në qytetin e Drenasit. Në njoftimin e policisë së Kosovës, të...

Hajnat në aksion, vjedhen dy krerë gjedhe në Drenas me vlerë rreth 2300€

Një rast i vjedhjeje është regjistruar mbrëmë në fshatin Krajkovë të Drenas, transmeton Drenica Press Rasti është paraqitur në polici nga viktima ku thuhet se...

Sami Lushtaku: Lufta e UÇK-se nisi me urdhër të Ibrahim Rugovës (VIDEO)

Ish-kryetari i Komunës së Skenderajt Sami Lushtaku në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini ka folur për aktivitetin e tij në luftën...

Rexhep Selimi i shoqëruar nga familjet e heronjëve Rasim Kiçina dhe Ragip Halilaj: Rroftë ideali i tyre!

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, i ka kujtuar bashkëluftëtarët e tij, dëshmorët Rasim Kiçina dhe Ragip Halilaj. I shoqëruar nga familjet...

Përkujtohen heronjtë Rasim Kiçina e Ragip Halilaj më rastin e 21 vjetorit të rënies së tyre

Më rastin e 21 vjetorit të rënies së heronjve Rasim Kiçina e Ragip Halilaj, kryetari i Komunës, Ramiz Lladrovci me bashkëpunëtorë, kanë bërë homazhe...

Don Xhoni takohet me Ramiz Lladrovcin, i thotë se do ta bëjë krenar Drenasin

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka pritur në takim vëllezërit Leonard dhe Xhonatan Isufi i njohur si Don Xhoni, reperi më i...

Skuadra nga Mitrovica dhe nga Drenasi luajnë “finalen” për kualifikim në Ligën e Kampionëve

FFK sot ka mbajtur mbledhjen e radhës kua ka anuluar të gjitha kampionatet përveç Superligës dhe Kupës së Kosovës që pritet të filloj në...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com