Regjionale

Abdixhiku me akuza të rënda sulmon Kurtin për planin franko-gjerman

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka folur sot në seancën e Kuvendit të Kosovës ku po diskutohet për dialogun e Kosovës me Serbinë duke...

Ndodh edhe kjo në Drenicë: 2 vëllezërit shkojnë t’ia kërkojnë borxhin, borxhlia ia resh “llavaçkë” që t’i frikësojë

Vonesa e borxheve shkakton telashe të shumta mes qytetarëve të cilët kanë raporte të afërta me njëri-tjetrin. Si rrjedhojë e kësaj krisen miqësi e...

Inspektorati i Tregut: Vaji i prodhuar në Serbi nuk i plotëson kriteret, të largohet nga tregu

Inspektorati i Tregut ka kryer inspektime lidhur me verifikimin e sasisë dhe peshës së produkteve nëpër operatorët ekonomik në Republikën e Kosovës. Pas analizave në...

13-vjeçarja nga Drenasi, kërkon urgjentisht ndihmën tonë

Rinesa (Remzi) Dani, nga fshati Shtuticë e Drenasit e lindur me 20.08.2010 kërkon urgjentisht ndihmën tonë, e cila u diagnostifikua me sëmundjen e sheqerit...

Tri ditë pas ndarjes, burri në Skenderaj kërcënon ish vjehrrin: Ke me ia pa tymin kësaj pune

Shumë probleme e mosmarrëveshje mes çifteve, në pamundësi për të gjetur gjuhë të përbashkët, përfundojnë me ndarje. E këto vendime shpesh herë revoltojnë personat...

Skenderaj: Gruaja ushtron dhunë dhe e kërcënon burrin, intervenon Policia

Rastet e dhunës në familje janë të shpeshta në vendin tonë, por rrallë ndodh që viktima të jenë burrat, pasi që zakonisht dhunën e...

Policia sekuestron 18 kilogramë drogë në Prishtinë

Policia e Kosovës, Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotikë, në luftën e saj kundër drogave ka vazhduar punën dhe angazhimin e saj...

Vdes Beqir Aliu nga Likoci i Skenderajt, ndër themeluesit e FFK së ish-donatori i madh i FC Prishtinës

Ka vdekur Beqir Aliu, një ndër figurat më të rëndësishme të klubit të Prishtinës dhe futbollit të Kosovës. Lajmin e ka bërë të ditur klubi...

Tre ish-presidentët e Shqipërisë shpallen “Qytetar Nderi” nga komuna e Drenasit (FOTO)

Tre ish-presidentë të Shqipërisë, Rexhep Mejdani, Alfred Moisiu dhe Bamir Topi do të shpallen “Qytetar Nderi” nga Komuna e Drenasit. Mbledhja solemne filloi ne 11:20...