Opinione

21 vjetori i themelimit të Policis së Kosovës

Shkruan: Fehmi Rama Policia e Kosovës njihet si institucion tejët kredibil në vendin tonë. Fillimisht është quajtur Shërbimi Policor i Kosovës (SHPK) e më pas...

Kërkesë publike Ukë Lushit: Na tergo qëndrimin e përbashkët!

1. Dje sërish Uka i paska bërë thirrje Albin Kurtit, kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje! të takohet me krerët e partive të tjera dhe të bisedojnë...

Duam qeveri të votuar, jo të imponuar!

Nga Luljeta Aliu Siç janë rrethanat politike për momentin, në zgjedhjet e ardhshme LVV do të prijë larg me më shumë përqindje. Shtrohet pyetja, çfarë...

Brenga e një emigranti! I dashur baba! Ajo që e vuante mosbindjen time ishte mami. Por le të jetë kjo letër…

Nga Silvana Begaj Brenga e një emigranti! I dashur baba! (Ajo që e vuante mosbindjen time si fëmijë ishte mami. Por le të jetë kjo letër vetëm...

Hoxhë Osman Musliu kujton rapsodin Osman Sef Mleqani

Shkruan hoxhë Osman Musliu Sot 4 vite pa ty ... ! Sot përkujtojmë Rapsodin Osman Sef Mleqani Kur mendon për Bacin Osman te bijën ne mend shume...

Nëno, unë vdiqa!

Silvana Begaj Nëno më fal, por unë po iki nga ty dhe nga kjo jetë! Po iki duke e ditur se faji ishte i imi...

Moikom, Moikom! Na le!

Shkruan Rexhep Qosja Moikom, Moikom! Na le! Na le papritmas! Na le shpejt! Nuk e prisnim shkuarjen tënde! Më trondite me këtë shkuarje të papritur! Shumica prej nesh, miqve tu, që...

Gashi: Hysni Gucati e Nasim Haradinaj, ku jeni?

Shkruan Hysni Gashi Qeveria e Kosovës u votua dje me votën e Listës Serbe të Beogradit, dhe si shpërblim e shumë pozitave kyçe u shpërblye...

Rreth 350 mijë euro pritet t’i kushtojë komunës së Skënderajt ndërrimi i një parcele toke me një person privat

Shkruan Hysni Mehani Oligarki mbi patriotizmin Rreth 350 mijë euro pritet t'i kushtojë komunës së Skënderajt ndërrimi i një parcele toke me një person privat. 350...