Kosovë

30 mijë euro për një natë, ky është këngëtari kosovar më i paguar (FOTO)

Ish-menaxheri i shumë emrave të njohur në estradë, Drin Zatriqi, ka publikuar së fundmi një status në rrjetet sociale, duke kërkuar nga Qeveria e...

Merret vendimi për vëllain e kryetarit të Vushtrrisë

Gjykata Themelore e Mitrovicës ka caktuar një muaj paraburgim për dy të dyshuar nga Vushtrria për veprën penale ushtrim i ndikimit. Njëri nga të dyshuarit...

Jeta në Drenicë nuk është sikur në barcoleta

Drenicasit vazhdojnë të jetojnë në kushte të vështira në mes të papunësisë, varfërisë dhe migrimit dy dekada pas luftës që la pasoja të mëdha...

Ky ishte postimi i fundit i Ajnishahe Halimit ku paralajmëroi për gjendjen e saj shëndetësore

Anëtarja e PDK-së, Ajnishahe Halimi, që ndërroi jetë sot pas një sëmundjeje të rëndë, pak kohë më parë kishte lajmëruar për gjendjen e saj...

Xhandarmëria serbe hyn në brendi të Kosovës, shihet tek xhamia e Sllubicës

Xhandarmëria serbe pa asnjë pengesë është parë tek xhamia e Sllubicës në brendi të territorit të Kosovës. Imami i xhamisë Jusuf Mustafa tha se...

Therret me thikë një person në Skenderaj

Policia e Kosovës ka raportuar për një lëndim të lehtë trupor në Skenderaj, përcjell DrenicaPress. Sipas raportit policor, viktima mashkull ka njoftuar se është sulmuar...

Mjerimi i familjes nga Klina, mes sëmundjes dhe skamjes

Po mundohet të liroje pak hapësirë në dhomën e vetme që e kanë. E kur ulet, fillon dhe numëron hallet e saj dhe të...

Edhe një këngë për mjekun e parë nga Drenica që shëroi plagët e ushtarëve të UÇK-së (VIDEO)

Sot bëhen 21 vite nga rënia e mjekut dëshmor Lec Gradica. Dr. Lec Gradica ra heroikisht duke shëruar plagët e luftëtarëve dhe popullatës në malet e...

Kurti pranon fanellën e futbollistit babai i të cilit është anëtar i PDK-së

Kandidati i Vetëvendosjes për kryeministër ka pranuar një fanellë të futbollistit të kombëtares së Kosovës Milot Rashica nga analisti politik, Imer Mushkolaj në fund...