Lajme

Aida Dërguti e demanton Kurtin: Shansin e liberalizimit e humbëm me mosvotim të demarkacionit

Ish-nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Aida Dërguti, thotë se shansi për liberalizimin e vizave është humbur me mosvotim të demarkacionit gjatë qeverisjes së koalicionit...

Liberalizimi i vizave në programin qeveritar, Kurti e gjen një problem që po e pamundëson

Kryeministri Albin Kurti u është përgjigjur në Kuvend pyetjeve dhe kritikave të opozitës në lidhje me programin qeveritar të miratuar së fundmi. Kurti tha se...

Kurti tregon se kur do të vijnë në Kosovë vaksinat tjera

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë prezantimit të Programit të Qeverisë në Seancën e Kuvendit të Kosovës ka thënë se masat e vendosura nga...

Çlirimi i shtëpisë nga mizat e frutave kërkon një përpjekje të koordinuar që konsiston në bllokimin e parë të mizave të rritura dhe pastaj...

Çlirimi i shtëpisë nga mizat e frutave kërkon një përpjekje të koordinuar që konsiston në bllokimin e parë të mizave të rritura dhe pastaj...

Java nis me shi e bubullima, mësoni si do të jenë ditët e ardhshme

Prishtina Weather ka publikuar parashikimin e motit për sot dhe ditët e ardhshme. Dita e sotme ka nisur me të reshura shiu. 17.05 – Pjesërisht vranët...

Hoxhë Latifi nuk mund t’i mbajë lotët kur tregon për amanetin e shokut të vrarë në luftë

Hoxhe Fatmir Latifaj imam në xhaminë e Shipolit ne Mitrovicë që njëherësh është edhe pajtimtar i familjareve që kishin më parë ngatërresa, emocionohet fortë...

Sot janë vaksinuar 2,519 qytetarë në Kosovë

Ekipet e vaksinimit kundër COVID-19 në sallën “1 Tetori” në Prishtinë dhe në njësitë e vaksinimit në 16 komuna të Kosovës sot kanë vaksinuar...

Bie numri i pacientëve, klinikat i kthehen normalitetit

Klinikat të cilat ishin në shfrytëzim të pacientëve të infektuar me Covid-19 kanë filluar t’u kthehen shërbimeve. Zakonisht hynin vetëm ata që kishin familjarë të...

Video/ Flasin prindërit e 5 vjeçarit që vdiq ditë më parë: Ditën kur u varros diçka u shfaq në qiellin e Mitrovicës

Ditë më parë ka humbur jetën Arbijoni. 5 vjeçari nga Mitrovica jetonte në Finlandë. Prindërit e të ndjerit ishin të ftuar në emisionin “N’Kosovë Show”...