Kulturë

Gold AG publikon bashkëpunimin me Ismet Bexhetin dedikuar heroit Hamëz Jashari

Gold AG ka bashkuar forcat me këngëtarin e mirënjohur, Ismet Bexheti. Dyshja e njohur e artistëve kanë publikuar këngën “Prej kur ka le dielli”. Projekti është...

Edhe një arritje e madhe e Korab Shaqirit

Këngëtari i njohur kosovar Korab Shaqiri njihet për hite të shumta. Karriera e tij pati suksese të mëdha, duke u cilësuar si një zë i...

Ramush Haradinaj: Haxhi Zeka e Shaban Polluzha ishin frymëzim për brezin e UÇK-së

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj sot përkujtoi Shaban Polluzhën e Haxhi Zekën me rastin e përvjetorit të rënies së...

Video e rrallë e Hamëz Jasharit duke kënduar me Ilir Shaqirin

Në familjën e Jasharajve që ranë heroikisht në luftë, përveç si luftëtarë janë njohur edhe për fushën kulturo-artistike. Në një video të para 30 viteve,...

Video e rrallë e pasluftës, publiku në një zë me Leonora Jakupin në stadiumin e stërmbushur

‘’A vritet pafajsia’’ është padyshim një nga këngët e pavdekshme shqiptare. Ky projekt i Leonora Jakupit mbetet ikonë e luftës për liri dhe pëlqehet e...

Video e rrallë e pasluftës, publiku në një zë me Leonora Jakupin në stadiumin e stërmbushur

‘’A vritet pafajsia’’ është padyshim një nga këngët e pavdekshme shqiptare. Ky projekt i Leonora Jakupit mbetet ikonë e luftës për liri dhe pëlqehet e...

Me veshje kombëtare, Rita Ora uron 13 vjetorin e Pavarësisë: Urime Kosova jonë

Artistja shqiptare me renome ndërkombëtare, Rita Ora, i ka bërë një urim të veçantë shtetit të saj të origjinës, në 13-vjetorin e Pavarësisë së...

Hoxhë Enis Rama: Mos u prishni me vëllezër për zgjedhje

Atmosfera e zgjedhjeve ka përfshirë edhe “xhematin” edhe xhamiave në Kosovë. Tema e zgjedhjeve nacionale ishte sot edhe në “hytben” e xhamisë “Isa Beg” në...

Rep skenës së Kosovës i shtohet edhe një super talent, Drilli, djaloshi i ri që synon majat e suksesit në rep (VIDEO)

Drilon Zeneli apo ndryshe siç njihet me emrin e tij artistik Drilli ka debutuar në skenën e repit në Kosovë, me projektin e tij...