Kulturë

Veç për ty i dashur qaj, pse s’vjen ma s’di çka të baj

Elina Duni është një nga zërat më unik që ka i gjithë spektri artistik shqiptar, me të cilin po i mban gjallë këngët e...

Vedat Bajrami edhe zyrtarisht në futboll, ky është profesioni i tij

Vedat Bajrami është njëri nga aktorët më të njohur të humorit. Së fundi, Bajrami edhe zyrtarisht është bërë agjent i futbollistëve. Kujtojmë që Bajrami edhe më...

Ilir Shaqiri flet pas vdekjes së nënës së tij: Dhembja për ne është e madhe, do ta kujtojmë dashurinë dhe udhëzimet e saj

Të shtunën (13 qershor) u bë e ditur se ka ndërruar jetë nëna e këngëtarit të njohur shqiptar, Ilir Shaqirit. Ky i fundit përmes një...

Moikom, Moikom! Na le!

Shkruan Rexhep Qosja Moikom, Moikom! Na le! Na le papritmas! Na le shpejt! Nuk e prisnim shkuarjen tënde! Më trondite me këtë shkuarje të papritur! Shumica prej nesh, miqve tu, që...

U shërua nga koronavirusi, Muhamet Sejdiu u kushton këngë stafit mjekësor

Këngëtari Muhamet Sejdiu u infektua me Covid-19 bashkë e bashkëshorte e tij në muaji mars. Por, nuk kalojë shumë kohë dhe ai njoftoj miqt dhe...

“Lamtumirë Gurbet”, Mahmut Ferati u kushton këngë mërgimtarëve

“Lamtumirë Gurbet”, titullohet kënga e re nga Mahmut Ferati. Kënga u vizualizua me videoklip, dhe u dedikohet mërgimtarëve. Projektin mund ta ndiqni në kanalin zyrtar të...

Ja sa para fitojnë yjet e Turqisë

Gjithmonë janë vënë në dyshim të dhënat rreth pagesave të aktorëve pasi nuk janë nga burime zyrtare.Megjithatë disa burime tregojnë këtë version. Aktorja e “Hercai”, Ebru...

Shqiptar nga Kosova, i lindur në Sarajevë, vdiq në Beograd: Lexoni 6 fakte për Bekim Fehmiun

Bekim Fehmiu ishte një aktor shqiptar, nga Kosova, i cili ka lindur në Sarajevë, por që një kohë të gjatë ka jetuar në Beograd,...

Leonora Jakupi krijon atmosferë festive në Skenderaj, interpreton në Sheshin “Adem Jashari”

Në periudhën e vetizolimit si pasojë e pandemisë globale të coronavirusit, artistë nga anembanë bota kanë zgjedhur platforma të ndryshme për të qenë të...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com