Kuriozitete

E refuzoi pas 3 takimesh, djali i kërkon vajzës t’ia kthejë paratë e kafesë

Një djalë i ri po bën xhiron e rrjetit, pasi veprimi i tij është kthyer në qendrën e të gjitha bisedave. Ai i dërgoi...

Sa fitojnë mësuesit në Zvicër?

Por sa paguhen mësuesit në të vërtetë në Zvicër – dhe si ndryshon kjo nga kantoni në kanton? Një vlerësim i gjerë i pagave të...

Parashikimi i frikshëm i shkencëtarëve: Ç’pritet të ndodhë me Tokën në të ardhmen

Një rënie eksterme në nivelet e oksigjenit atmosferik do të shkatërrojë pjesën më të madhe të jetës në Tokë për miliarda vjet, ka parashikuar...

Shkencëtarët e NASA-s po kërkojnë shpjegime mbi shiritat e pazakontë në tokën siberiane

Studiuesit e NASA-s po kërkojnë shpjegime për shiritat e pazakontë në rajonin malor të Siberisë Qendrore që janë regjistruar nga satelitët. Një satelit i NASA-s...

Kërcitja e gishtave si dhe 10 veprime të pasjellshme që i bëni pa vetëdije

Mendoni se jeni të sjellshëm dhe të edukuar? Mbase nuk do mendoni njësoj pasi të lexoni këtë artikull. Pa vetëdije ne shpesh e shkelim...

Shkretëtira e Bardhë, peizazhi i jashtëzakonshëm i Egjiptit

Egjipti, vendi i njohur për piramidat dhe për vendpushimet luksoze si në Mesdhe, ashtu edhe në Detin e Kuq, shpesh neglizhohet për një nga...

Eurostat: Veriu i Shqipërisë, rajoni më i varfër i Europës

Zonat e Veriut të Shqipërisë janë më të varfrat në Europë, sipas një publikimi të fundit të prodhimit për frymë rajonal të Eurostat, me...

Ja ku mund të fitoni para me thasë. Zbuloni 6 vendet perfekte për të punuar në Europë!

Ju mund të jeni duke konsideruar një jetë jashtë vendit ose ëndërroni të bëni një lëvizje nëpër Evropë. Bazuar në kritere të ndryshme duke përfshirë...

Nuk do ta besoni se çfarë fshihet brenda kësaj karroce treni…

Po që do ia vlente që të jetosh në këtë mini-shtëpi. Shumë persona kanë filluar të transformojnë furgonë, kamionë, autobusë, ose edhe trena në shtëpi...