Gatime

Krofne të shpejta: Nga brenda të zbrazëta, nga jashtë krokante

Me këta përbërës të gjithë do t’i adhurojnë! Përbërësit: – 2 dl qumësht; – 1 tharmë; – 2 vezë; – 1 limon; – 2 lugë sheqer; – 1 lugë yndyrë apo...

Torte me mollë, recetë e shpejtë dhe e shëndetshme

Që të gjithë ne jemi në dijeni për vetitë pozitive shëndetësore që ka molla. Po t’ia shtojmë këtë frut edhe një torteje, përveç se e...

Tortë me bajame dhe mandarina

Që të dy përbërësit e cekur në titull mund të gjenden në markete edhe në stinën e dimrit. Përbërësit për tavë 24 cm: 7 mandarina bio,...

Si të përgatisni gështenja të pjekura në mënyrën më të mirë. Ja disa hile

Është koha e gështenjave dhe me recetën e teknikat e duhura ju mund t’i shijoni siç duhet së bashku me familjen tuaj. Është e rëndësishme...

Mish i shijshëm pule në salcë kremi me shije kërpudhash

Nëse dëshironi racion të shpejtë me shije të veçantë kërpudhash, përdorni supën nga qesja! Përbërësit për 6 persona: – 900 g feta mish pule, – 2 qese...

Kek me limon

Kjo embelsire kaq delikate do t’ju kenaqe me aromen dhe shijen e limonit. Përbërësit për tavë me diametër 20 cm: ≫ 3 veze ne temperature ambienti ≫...

Përgatitni çokollata ‘Bounty’ në shtëpinë tuaj

Jo domosdoshmërish duhet t’i blini çokollatat ‘Bounty’, sepse me recetën e poshtme, të cilën Telegrafi e sjell për ju, mund t’i përgatitni ato vet...

Ëmbëlsirë e shpejtë dietale nga çokollata: E shijshme, mund ta hani pa u brengosur!

Kush nuk ka dëshirë të shijojë një ëmbëlsirë të shijshme në çdo vakt pa frikën e kalorive dhe shtimit të peshës? Shijojeni… Përbërësit: Grupi I-rë i përbërëseve: ▪...

Gurabija nga çokollata, rrushi dhe lajthia

Ëmbëlsirë e mrekullueshme të cilën mund ta merrni edhe me vete… Përbërësit (masa është filxhani prej 2 dl): – 1 vezë, – 250 g gjalpë, – 1 filxhan...