Një burrë arrestohet në aeroportin e Perusë me 20 zogj në valixhe

Një burrë është arrestuar në aeroportin e Limas në Peru pasi i ishin gjetur 20 zogj të gjallë në valixhe.Hugo Conings nga Belgjika u kap teksa provonte të kontrabandonte zogjtë duke i nxjerrë nga...

Kjo është arsyeja pse keni gjakderdhje nga hundët gjatë dimrit

Gjasat për të pasur gjakrrjedhje nga hundët janë më të mëdha në dimër sepse ajri i ngrohur i ambienteve të brendshme mund të thajë kalimet nazale dhe t’i bëjë enët e vogla të gjakut...

Vdes burri më i shkurtër në botë në moshën 27-vjeçare

Burri më i shkurtër në botë që ka mundur të ecte, i konfirmuar nga Guinness World Records (GWR), ka vdekur në një spital në Nepal në moshën 27-vjeçare.Khagendra Thapa Magar, nga rajoni Baglung i...

Teknikë ushtarake për personat që kanë probleme me gjumin: Do të flini për 2...

Janë të shumtë personat që kanë probleme me gjumin. Nëse jeni në mesin e atyre që mëngjesi ju gjen duke u rrotulluar për të gjetur pozitën e përshtatshme për gjumë, atëherë keni klikuar artikullin...

Mësoni se sa kohë mori formimi i qeverisë ndër vite! – A do e...

Në kohën kur do të duhej që të bëheshin analiza e vlerësime për 100-ditëshin e qeverisjes në Republikën e Kosovës, po bëhen parashikime rreth të mundësisë për formimin e koalicionit qeverisë mes dy partive...

‘Puthja e vdekjes’, leopardi luan me prenë e vet, para se ta hajë [Foto]

Një ngjarje a pazakontë është kapur në parkun Kombëtar Greater Kurger të Afrikës së Jugut nga fotografi Reynard Moolman, ku një leopard i frikshëm tregoi për disa çaste anën e tij të butë, teksa...

Faik Vuçitërna ka nevojë urgjente për shërim, luten ata që kanë mundësi të dhurojnë...

Faik Vuçitërna nga Rahoveci ka nevojë për ndihmën tuaj.59 vjeçari ka kohë që qëndron në spital të Prizrenit meqë momentalisht përballet me probleme të rënda shëndetësore.Po ashtu, ai është nënshtrues i rregullt i trajtimit...

Derri është haram: Në Poloni derrat e hanë fermerin pasi pësoi sulm në zemër...

Një fermer ishte ngrënë nga derrat e tij pasi u rrëzua nga një sulm i dyshuar në zemër.71-vjeçari, i cili është emëruar në mediat lokale si ‘Z. Krzysztof’, kishte shkuar për t’ju dhënë ujë...

Konsumoni spinaq, ja efektet shëndetësore të tij

Dobitë e konsumimit të spinaqit.Spinaqi është i pasur me minerale, dhe ka një varg përfitimesh shëndetësore nga konsumi i tij.Përmirëson shikimin Parandalon plakjen e muskujve Stabilizon problemet neurologjike Forcon muskujt Stabilizon shtypjen e...

E pabesueshme: Policia gjermane duke dëgjuar këngë patriotike shqiptare

Mund të duket e pabesueshme por, në veturat e policisë gjermane dëgjohen këngë patriotike shqiptare.Se gjermanët dëgjojnë këto këngë, është dëshmuar përmes një video ku shihet se në veturën e policisë gjermane dëgjohen këngë...