Instant

Publikoi bilancin e vërtetë të koronavirusit, Irani mbyll gazetën

Autoritetet në Iran kanë vendosur të mbyllin një gazetë vendase, e cila sipas Daily Mail, ka publikuar një intervistë ku tregohet bilanci i vërtetë...

Ismet Kryeziu: Vendimet e qeverisë Kurti, mundësi për kthimin e dinjitetit dhe integritetit

Drejtori ekzekutiv i KDI, Ismet Kryeziu ka komentuar veprimet e fundit të Qeverisë Kurti. Kryeziu thotë se zemerimi qytetar, qe u shpreh me vote kundër...

Zyrtarja e LDK-së “ultimatum” Albin Kurtit: Ose ta heq taksën ose të shkojë në shtëpi

Anëtarja e Lidhjes Demokratike të Kosovë, Melihate Tërmkolli, përmes një shkrimi në Facebook i ka thënë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, ta heq taksën...

Reka optimist, jep datat për liberalizimin e vizave për kosovarët

Ministri i Integrimit Evropian, Blerim Reka, ka thënë se argumenti se liberalizimi i vizave nuk po ndodhë nga frika se do të ketë shumë...

Nipi i Sami Lushtakut nuk flet për shkarkimin nga posti i konsullit, por ka disa fjalë për axhën e tij

Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca ka shkarkuar sot nga detyra e konsullit në Konsullatën e Përgjithshme të Republikës së Kosovës, në Tiranë,...

Kush i bashkoi kandidatët për kryetar të Podujevës?

Tre kandidatët për kryetar të Podujevës janë bashkuar për pak caste. Ata edhe pak minuta do të jenë të pranishëm në një debat LIVE në...

Zyrtare: Lëndohet Edon Zhegrova, rrezikon edhe ndeshjen me Maqedoninë

Edon Zhagrova nuk do të jetë në gjendje ta ndihmojë sonte Baselin në Europa League kundër Apoelit. Lajmi është bërë i ditur nga klubi në...

Kina thotë se ka rënie të ndjeshme të rasteve të reja me koronavirus

Përpjekjet e Kinës për të menaxhuar epideminë vrastare, e lidhur me koronavirusin e ri, po funksionojnë, tha kryediplomati kinez, Wang Yi, i cili ia...

Merr kuptim thënia “më e mirë nëna se e bija”: Duda Balje ia kalon edhe të bijës me bukuri

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje përveç se një femër e zonja është edhe mjaft e bukur dhe elegante. Duda i kushton rëndësi të...