Drenica Kulturë

Dumoshi në Skënderaj: Programi për rimëkëmbje ekonomike ka fokus kryesor punësimin e të rinjve

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit Vlora Dumoshi i ka vazhduar aktivitetet për Ditën Ndërkombëtare të Rinisë, në Skenderaj. Në Skenderaj ministrja u shoqëruara nga...

Agneta Gucati vjen me këngën “Malli për gjyshen”

Jeton në Gjermani, por nuk e harron vendlindje. Madje edhe e ka marr malli shumë për të, ngase këngëtarja e re, Agneta Gucati, i...

Këngëtari nga Drenica publikon këngën më të re me titull TY DRENICE

Këngëtari nga Drenica, Valmir Shala, ka publikuar këngën më të re dedikuar vendlindjes. Valmiri sot e ka lansuar këtë këngë në YouTube me titullin “TY...

Leonora Jakupi krijon atmosferë festive në Skenderaj, interpreton në Sheshin “Adem Jashari”

Në periudhën e vetizolimit si pasojë e pandemisë globale të coronavirusit, artistë nga anembanë bota kanë zgjedhur platforma të ndryshme për të qenë të...

Leonora Jakupi të dielën mban koncert nga Skenderaj!

Ashtu si shumë emra të muzikës që gjatë kësaj kohe kanë argëtuar publikun kosovar nga qytetet e tyre, njëjtë po vepron edhe Leonora Jakupi. Leonora...

Bekim Jashari poston foton mahnitëse nga Prekazi, komentuesit thonë se diçka në qiell ngjan me figurën e Adem Jasharit

Fotografi mahnitëse janë shkrepur gjatë ditës së djeshme pas motit me vetëtima dhe bubullimë që mbretëroi në vendin tonë. E një nga fotot më të...

‘Mos lëndo një femër’, hiti i radhës nga Afërdita Demaku

"Shumë po gëzohna erdh Bajrami", "Kush të don më shumë se motra", e "Qika e mirë", janë vetëm disa nga hitet e këngëtares së...

Disa fotografi të bacit Zenel Beka nga Kuqica

Disa fotografi të bacit Zenel Beka nga Kuqica, në mullirin e tij. Mulliri është mbi 600 vjet i vjetër. Fotogarfitë janë realizuar nga Mergim Murtezaj

Anulohet organizimi për përkujtimin e dëshmorëve të fshatit Pemishtë të Skenderajt (FOTO)

Për shkak të Virusit Covit 19 është anuluar aktiviteti i paraparë për nderim dhe përkujtim të dëshmorëve e martirëve të fshatit Pemishtë, shkruan Drenica...