Drenica +

Në Skenderaj punësohen 23 persona me aftësi të kufizuar, Fadil Nura i mirëpret në zyre për t’i uruar punë të mbarë (FOTO)

Një lajm shumë i gëzueshëm vjen me rastin e punësimit të 23 personave me aftësi të kufizuara në Skenderaj, ku 4 persona punësohen në...

Kjo do të jetë zëdhënsja e re e Feronikelit për media

Edonisa Aliu nga sot do jete Drejtoreshe teknike dhe zedhenese per media e klubit të Feronikelit. Kështu e kanë bërë zyrtare, emërimin e ri, drejtuesit...

Malisheva vs Drenica dueli kryesor për t’i ikur barazhit

Sot do të zhvillohet xhiroja e 34-të në Superligën e Kosovës në futboll. Të gjitha pesë ndeshjet zhvillohen në orarin e njëjtë, nga ora 15:00. Dueli...

Mbahet manifestimi letrar “Sofra Poetike Ymer Elshani”

Drejtoria për Kulturë, Rini dhe Sport në bashkëpunim me Karvanin e shkrimtarëve për fëmijë “Agim Deva”, sot, në Shtëpinë e Kulturës, ka mbajtur manifestimin...

Kreshnik Uka i Drenices – golashënuesi më i mirë i Superligës

Pos garës për titull dhe mbijetesë, në Superligë po zhvillohet edhe një garë tjetër. Ajo – për golashënuesin më të mirë. Pas 28-të xhirove të...

“Krenaria e Skenderajt”, gjimnazistja Liridona Hyseni, përfaqëson Kosovën në Kampionatin Evropian

18 vjeçarja nga Skënderaj, Liridona Hyseni do ta përfaqësojë Kosovën në Kampionatin Evropian, që do të mbahet në Turqi, ku do të marrin pjesë...

Ministret e Qeverisë Kurti, zbarkojnë në Qendren e Kompetencës në Skenderaj, biznesmeni nga Skenderaj, paguan nxënësit e kësaj shkolle nga 300 euro

Një marrëveshje shumë e rëndësishme është arritur gjatë ditës së sotme, ku njëherit është edhe e para në Kosovë, në arsimin dual. Përfitues të...

Xhamia e Plluzhinës vazhdon traditën në shtrimin e iftareve dhe shpërndarjen e ndihmave (FOTO)

Xhamia e Plluzhinës po vazhdon aktivitetin e saj human, ku imami, Sadik Hoxha së bashku me xhematlinjtë e kësaj xhamije po mbledhin ndihma, që...

Kalaja e Vuçakut në Drenas, dymijë vjet histori (VIDEO)

Pjesa e dytë e emisionit të sotëm të Orës shtatë iu kushtua historisë, ndërsa gazetari Kushtrim Bekolli na dërgoi drejt një kalaje pak apo...