Botë

SHBA, gazetares tërheqëse i ofrohen $10,000 për të joshur gjeneralin, aleat të Trump

Një gazetareje amerikane i janë ofruar $10,000 për të joshur ish-gjeneralin e ushtrisë HR McMaster, me qëllim të zbulonte informacione mbi Donald Trump, në...

Dramatike: Po filmonte masakrën në Gaza, papritur mes trupave të pajetë njeh dy vëllezërit e tij e shpërthen në lot

Një palestinez i quajtur Muhammed al-Mensi, që prej fillimit të sulmeve izraelite ka filmuar gjithçka duke u munduar të dokumentojë dhunën në rripin e...

I dënuari me vdekje i mbijetoi 18 injeksioneve vdekjeprurëse, ndërroi jetë nga Covid-19

Një i dënuar me vdekje i mbijetoi 18 ekzekutimeve vdekjeprurëse përpara se të vdiste nga Covid-19. Sipas “Daily Star”, Romell Broom u shpua 18...

E vetmja e mbijetuar mes 59 pasagjerëve, adoleshentja në det të hapur për 3 javë pa ujë dhe ushqim

Një adoleshente  mbijetoi në det për tre javë, pa ushqim dhe pa ujë. Nga 59 pasagjerët që ndodheshin në varkë, ajo ishte e vetmja që...

FOTOT/ A u vra Karolina nga grabitësit e dhunshëm shqiptarë?

Mediat britanike vazhdojnë t’i bëjnë jehonë ngjarjes tronditëse në periferitë e Athinës. Caroline Crouch, 20 vjeç, u vra në mënyrë barbare gjatë një grabitje...

Dy familje palestineze vriten nga sulmet, shpëton vetëm foshnja 5-muajshe që u gjet pranë nënës

Zyrtarët palestinezë në Gaza kanë thënë se së paku shtatë anëtarë të dy familjeve u vranë nga sulmet ajrore që goditën një ndërtesë në...

Grabitësit i mbytën gruan/ Piloti: E mësova që kishte vdekur, pasi më liroi policia

Bashkëshorti i 20-vjeçares që u vra nga grabitësit në Greqi ka folur sërish për mediat. Piloti 32-vjeçar ka treguar se e kuptoi që partneres së...

Momenti kur shembet ndërtesa në Gaza pas sulmeve izraelite me raketa

Militantët palestinezë thonë se lëshuan 130 raketa drejt kryeqytetit izraelit të Tel Avivit pasi një sulm ajror që goditi një ndërtesë në Rripin e...

Indianët po përdorin bajga lope për të mos u infektuar me Covid-19

Mjekët në Indi kanë nxituar të bëjnë thirrje kundër praktikës së përdorimit të bajgave të lopëve për të mos u infektuar me Covid-19, duke...