Botë

Tmerri në Serbi – Si po i vret shteti me koronavirus banorët e Sanxhakut

Qytetarë me maska mbrojtëse të shtrirë rrugëve të qytetit e nëpër oborr të spitalit dhe dyqane të mbushura me njoftime për vdekje masive tregojnë...

Rikthehet karantina: Të rejat më të fundit nga Evropa

Bllokimet janë rikthyer në disa rajone në Spanjë dhe shtetet gjermane po i theksojnë  rregullat për maskat. Këto janë disa nga të rejat e fundit...

Gjermania shënon vetëm dy viktima të Covid-19 për 24 orë

Instituti gjerman për sëmundje ngjitëse “Robert Koch” ka njoftua se gjatë 24 orëve të kaluara në Gjermani janë shënuar dy të vdekur nga koronavirusi. Në...

Jep dorëheqjen kryeministri francez

Kryeministri i Francës, Edouard Philippe, e ka dorëzuar dorëheqjen e tij tek Presidenti Emmanuel Macron sot (03.07.2020) në mëngjes. Sipas Euronews, dorëheqja e tij është...

Arrestohet kosovari në Zvicër, po punonte në të “zezë”

Të mërkurën, më 1 korrik, rreth orës 8:30 të mëngjesit, një 30-vjeçar, shtetas i Kosovës është gjetur duke punuar si punëtor i paligjshëm në...

Turqia prodhon trenin elektrik, nisin testimet e para

Testet e pranimit të fabrikës kanë filluar për trenin e parë elektrik vendor të Turqisë, bëri të ditur sot ministri i Industrisë dhe Teknologjisë...

India prodhon mijëra shtretër prej kartoni për spitalet e mbingarkuara nga pacientët me coronavirus

Derisa numri i të prekurve nga coronavirusi në Indi po shënon rritje, vendi po krijon mijëra shtretër të bërë nga kartoni për t’u përkujdesur...

Ndodh në parlamentin e këtij shteti: Deputeti nxirret zvarrë nga parlamenti, e kapin për këmbësh dhe krahësh

Vittorio Sgarbi është nxjerrrë sot me forcë nga salla e parlamentitti italian teksa refuzoi të dilte pas urdhrit të zv. kryetares Mara Carfagna prej...

Flakët e dritës shihen duke dalë për herë të parë nga një vrimë e zezë

Shkencëtarët kanë supozuar se asnjë pikë lënde ose drite nuk mund të dalë nga një vrimë e zezë për shkak të gravitetit të saj.  Flakë...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com