Burim dhe Arsim Ramadani të Burgosur Politik

OPINION NGA ERALD SELCA /  Burim dhe Arsim Ramadani të Burgosur Politik ,Kërkojmë Lirimin e tyre Urgjentisht Në Ditët e sotme Burim Ramadani dhe Arsim Ramadani me vellezrit e nderuar Kicina, janë disa nga të burgosurit politik më të mëdhenjë në Europe dhe Botë madje me akuza të montuara nga krimineli spiuni serb Fadil Suleviqi polic i okupatorit dhe SHPK-se dikur i falur padrejtesisht nga nje pjese e Krahut te luftes si mund te falet ky gjakeprishur . Mbajtja në burgje tash e ma teper se një dekade e Arsimit ,Burimit ketyre Luanave tonë me shok është akt antikombetar antinjerezor antidrejtesi ,skandal mbi skandalet i Bashkesise Nderkombetare . UNMIKU se pari me zagaret e vete shqipefolese me montime rrena moren në qafë që nje dekade e ca keta djelmosha të pafajshem e avazin e UNMIKUT e vazhdoi edhe misioni antishqiptar i Eulexit dhe Gjykata Kushtetuse . Burimi,Arsimi me shok duhet te lirohen madje pa shkuar ne rigjykim fare sepse ata jane te pafajshem kanë alibi ,lojrat montazhat dhe dallaveret do marrine fund por dikush do pesoj keq . Cfare Drejtesie eshte kjo kur Clirimtareve ju montohen proqese te tilla ,Cfare lirie eshte kjo kur spiunat marrin në qafë dalezotesit e atdheut kur luftonin Burimi dhe Arsimi disa ishin në kule dhe dimi grash . Procesi gjyqësor në rastin ‘Kiqina’ është zhvilluar në mungesë të argumenteve faktike, ka kaluar nëpër instanca gjyqësore në bazë të rrethanave fiktive dhe janë shkelur të drejtat kushtetutese të të akuzuarve”, Nuk arsyetohet heshtja e bashkeluftetareve perjashto Ramiz Lladrovcin dhe AAK-ne te tjeret kane heshtur ose kane qene jo shume aktiv nuk mbyllen syte perballe padrejtesive ,nuk arsyetohet heshtja e KMDLNJ-se qe reagon kur pordh nje serb ,nuk mund ta pranoj heshtjen e Sami Kurteshit Avokatit te Popullit turp te kene . Cdo gje ishte e montuar keq dhe e verteta do dal ne shesh ,por mandej Kosova nese do te jete shtet serioz duhet ti burgos Fadil Suleviqin me kompani dhe Policet Hetues te Unmikut e ti rras ne burg per montime. Jeni gabim o balosha te Serbise Burim dhe Arsim Ramadanin as burgu dhe padrejtesite nuk i thejne ata jane te forte dhe kane besim te Drejtesia e Vonuar .

- Advertisement -

MË TË FUNDIT