Breshër i madh në Kroaci, i copëton xhamat e veturave dhe i shkatërron të mbjellat

Një breshër i fortë e ka goditur Kroacinë, raportojnë mediat kroate.

Dëmi ende nuk llogaritet, por siç thonë banorët aty ku ka rënë breshër, dëmi në të mbjellat është shumë i madh dhe përveç të mbjellave janë dëmtuar edhe disa xhama, kryesisht të veturave, raporton agjencia kroate e lajmeve, Index.

Snimka nevremena u Orehovici
Snimka nevremena u Orehovici
00:00
/
00:11

Pak pas orës 17, zona e gjerë e Varazhdinit është goditur nga një stuhi e fortë e ndjekur nga erë dhe breshër, raporton Aktualno.com.

Copat e akullit kishin madhësinë e arrave dhe për një kohë të shkurtër mbuluan lëndinat dhe rrugët.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT