Brenda vilës përrallore të familjes Obama

Ditën e djeshme, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, bleu shtëpinë e tij më të re në Martha’s Vineyard në Massachusetts.

Ai dhe bashkëshortja morën një sipërfaqe toke prej 120 mijë metra katrore.

Shtëpia gjigante i kushtoi atyre plot 11.75 milionë dollarë.

Ndërtesa ka një sipërfaqe prej 641 metra katrorë. Ajo ka 7 dhoma gjumi, një pishinë, një vatër të jashtme zjarri, si dhe rezidenca për miqtë në të dyja krahët e shtëpisë.

Për më tepër, shikojini vetë në fotot e mëposhtme./Front Online/

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT