Borussia e Xhakës ndalë Bayernin

 

Skuadra e Granit Xhakës, Borussia Monchengladbach ka arritur të shënojë fitore bindëse në udhëtim te skuadra e Bayern Munichut me rezultat 2-0.
Golat për fitoren e madhe të Gladbahut i shënoi Raffael në minutat 30’ dhe 77’.
Me këtë fitore, Bayerni është në kuotën e 64 pikëve në vendin e parë, teksa Monchengladbach është në vendin e tretë me 47 pikë.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT