Borussia Dortmund në finale të Kupës së Gjermanisë, Bayerni huq 4 penalti! (video)

 

Borussia Dortmund ka mposhtur Bayernin pas ekzekutimit të penaltive, pasi 120 minuta lojë përfunduan 1-1.
Bavarezët shënuan pas gjysmë ore lojë me Robert Levandovski, për të barazuar Dortmundi në minutën e 75-të me Aubameyang.
Në shtesën prej 30 minutave nuk pati gola dhe goditjet e penaltive vendosen takimin.
Nga katër goditje të bavarezëve nuk realizuan asnjë penalti, kurse Dortmundi shënoi 2, që i mjaftuan për t’u kualifikuar në finale dhe pret nesër të mësoj kundërshtarin në mes të Armenia Bilefield dhe Wolsfurgut.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT