Borusia Dortmund-Juventus, formacionet zyrtare

 

BVB dhe Juventus luajnë aktin e dytë pas pak në kuadër të Ligës së Kampionëve. Trajneri i Borusisë, Jurgen Klop, dhe ai i Juves, Masimiliano Allegri, kanë paraqitur formacionet zyrtare.
Formacionet zyrtare:
Dortmund: Weidenfeller, Subotić, Hummels, Papastathopoulos, Schmelzer, Bender, Gündoğan, Reus, Kampl, Mkhitaryan, Aubameyang
Rezervat:Langerak, Kehl, Kagawa, Błaszczykoëski Kirch, Immobile, Ramos.
Juventus: Buffon, Chiellini, Bonucci, Lichtsteiner, Evra, Pogba, Marchisio, Vidal, Pereyra, Morata, Tévez
Rezervat:Storari, Ogbonna, Barzagli, Pepe, Padoin, Llorente, Matri.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT