Borusia Dortmund bën edhe një blerje të madhe

 

Nënkampionët e Bundesligës, Borusia Dortmund, kanë bërë edhe një blerje në tregun e transferimeve.

“Milionerët” janë përforcuar me mbjotësin portugez të Lorient, Rafael Guerreiro, i cili ishte ndër më të mirët në Ligue 1 dhe është i grumbulluar me Portugalinë.

Ky është përforcimi i dytë në mbrojtje për Borussian, pasi javën e kaluar zyrtarizuan Marc Bartran./Drenicapress.info/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT