Bodybuilderi kosovar rrihet në vendin e punës

Bodybuilderi kosovar, Flamur Grabovci është sulmuar fizikisht në ambientet e punës.

Ai thotë se është rrahur nga tre persona me mbi 100 kilogramë, për siç thotë ai me pretekstin për ta gjunjëzuar.

Këtë e ka bërë të ditur vet Grabovci në profilin e tij në Facebook, duke e sqaruar rastin me një shkrim të gjatë.

Ai ka theksuar se ka kaluar gjithçka tani dhe është shëndosh e mirë – por thotë se që nuk pajtohet assesi me faktin se si sulmohet një sportist në vendin e punës.

Postimi i plotë i Flamur Grabovcit:

Pas sulmit qe pata ne vendin e punes nga tre persona shum te njofshëm qe me
sulmuan per “tekat e tyre”morra shum mesazha nga ju dashamir, per te kuptur per shendetin tim.

Jam shendosh e mire,kaloj gjithqka

edhe pse me selmuan 3 persona nga 100kg,vetem me preteksin qe te me gjunjezojnë dhe te behen shembull per forcen e tyre dhe te ja kan frigen sa me shum njerez ate kete prej meje nuk pnuk do te arrin asnjher sote e 100 vjet.

Mua me gjunjezon vetem Alluhu dhe ati i perkulem.

Kurde e ju qe sulmuar 3 veta kurr pa nal ju e e patë vete qe as njeher nuk mundet te me
perkulur dhe nuk do te me shihemi per toke aty jam per te siguruar Buken e gojes.

Un ju them juve publikish qe kurr hallall nuk do te j’au bej,me selmuan ne vendin e punes aty ku e siguroj ushqimin e femijeve te mi,por ate qe e deshtet mbas gjith atij sulmi ndaj nje sportisti, qe e perfaqeson Vendin e vet dhe qytetin e vet un jam ne pune e ne kemb prej ores 7:00 te mengjesit Zoti nuk do ta qon mision tend deri ne fund.

Kamerat e jane ne vendin e ngjarjes,shpresoj qe te poblikohen sa me shpejt qe te shohin gjith njerezit qysh sulmohet nje sportist ne vendin e punes,aty ku pregaditet per te brojtur ngjyrat e vendit dhe ku sigurohet buka e familjes pa kurqfar preteksi me skenar nenqmimi dhe njollosje tinxare, mbas shpines dhe ku prehet besa.

Rasti eshte ne dore te policis dhe kam besim tek ky instucion.Do te maj shprese edhe ne Kryetarin e qytetit tim ne reagim e tij qe te jam shembull qysh duhet te mbrohet njeri ne vendin e punes

Sot mu ndepre puna kerkoj falje gjith juve klientav qe ju lash duke pritur per te filluar punen 🙌

Sot mu nderpre pregadtija e garave 🇽🇰.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT