Bllokohet seanca, sprej e gaz lotsjellës drejt ministrave

Kuvendi i Kosovës as sot nuk arriti të filloj për së mbari. Më të filluar seanca, opozita u nis drejt foltores së Kuvendit.

Derisa u bllokuan nga sigurimi i Kuvendit, kryetari i Kuvendit ka apeluar opozitën që të lejojë vazhdimin e seancës, duke kërkuar nga grupet parlamentare të prononcohen nëse dojnë të vazhdojnë seancën apo të ndërpritet.

Opozita u tregua e shkathët duke mos dhënë afat që të përgjigjen, dhe ka hedhur sprej drejt ministrave dhe më vonë edhe gaz lotsjellës. /Drenica Press/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT