Blerim Kuçi ofron dorëheqje nga pozita e ministrit, kjo është arsyeja

Ministri në detyrë i Ekonomisë dhe Ambientit Blerim Kuçi ka dhënë sot dorëheqje nga kjo pozitë, shkruan Gazeta Sinjali.

Ai e ka konfirmuar këtë për Sinjalin përmes telefonit dhe ka njoftuar se ka kërkuar nga kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, që ta lirojë nga pozita e ministrit.

“Kam kërkuar me u liru nga detyra sepse nuk mundem me qenë edhe ministër edhe në shtabin zgjedhor në zgjedhje dhe nuk mundem me i ushtru dy detyrat”, tha Kuçi.

Kuçi pritet të jetë pjesë e listës së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT