Blanc: Ishte një natë e mrekullueshme

 

Trajneri i PSG, Lauern Balanc, deklaroi pas takimit se skuadra e tij bëri një lojë të bukur, edhe pse ishin me një lojtar më pak.
“Lujatën një ndeshje të çmendur dhe paraqitja ishte e shkëlqyeshme, që nga fillimi deri në fund”, ka thënë Blanc.
Për trajnerin francez, kartoni i kuq i Ibrës nuk u vërejtë në lojën e skuadrës së tij.
“I kam shikuar statistikat dhe kam parë se kishim të njëjtin numër sa i takon posedimit, pasimeve, më shumë harkime nga këndi… edhe 10 kundër 11 ne menaxhuam të jemi efektiv”, theksoi Blanc.
Blanc ulë euforinë në kampin e tij duke thënë se ende nuk është arritur asgjë.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT