Bixhoz në Skenderaj, reagon policia e Kosovës

Nën dyshimin e bazuar për veprën penale ‘Organizim i skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm’, në orët e mbrëmjes së datës 6 prill 2021, njësitet e stacionit policor në Skenderaj, kanë realizuar kontroll në një lokal në Skenderaj.
Gjatë kontrollit, në lokalin ku dyshohej për veprimtari të dyshimta, në cilësi të provave materiale janë gjetur dhe janë sekuestruar:

• 5 televizorë
• 3 shtëpiza kompjuteri
• 3 aparate të lojërave
• 1 monitor dhe
• gjësende të tjera që mund të shërbejnë si dëshmi për rastin në fjalë

Lidhur me rastet në cilësi të të dyshuarit është intervistuar një person i cili më pas është liruar në procedurë të rregullt.
Ndërsa hetuesit policorë janë duke vazhduar me procedurat e mëtejme hetimore.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT