Biondina që po e detyron Agueron të transferohet në Serie A

Pas dhjet vjetësh, Sergio Aguero do të largohet nga Manchester City.

Argjentinasi përfundon kontratën në fund të sezonit dhe do të kërkoj një skuadër të re gjatë verës.

Mediat spekulojnë se vendimi për të vazhduar karrierën e tij do të merret nga e dashura e tij Sofi Calzeiti, shkruan Indeksonline.

Modelja italiane e detyroi Kun Agueron të refuzoj të gjitha ofertat nga Premierliga, sepse ajo dëshiron të rikthehet në Itali, vendin ku ajo u rrit.

Edhe pse Barcelona përmendet si klubi i ardhshëm i Sergio Aguero, për shkak të marrëdhënies së tij miqësore me Leo Messi, duket se ky variant nuk është realist tani.

Sidoqoftë, asnjë klub nga Italia nuk i ka dërguar ende një ofertë Sergio Aguero, kështu që çifti aktualisht është duke pritur.

Argjentinasi është i gatshëm të përmbushë dëshirën e zemrës së tij të dashur, por nëse nuk ka ftesë nga Italia, puna është që të transferohet në Barcelonë me diell. /IndeksOnline/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT