Binjakët futbollistë nga Gjakova, njëri me Barcelonë e tjetri me Real

Fati dhe Lindi Gjini janë vëllezër nga Gjakova.

Luajnë futboll për ekipin e grupmoshave të reja në KF Gjakova.

Janë binjakë dhe kanë shumëçka të përbashkët.

Por, e kanë edhe një dallim.

Fati Lindi Gjini

Fati është tifoz i Barcelonës, kurse Lindi i Real Madridit.

Dhe janë të lindur në të njëjtën ditë me Leo Messin.

Babai i tyre Edoni tregon se çfarë ndodh kur luhet El Classico.

Klan Kosova ju sjell storjen për 9 vjeçarët e talentuar.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT