Bindet Dortmundi, pranon largimin e sulmuesit

 

Borussia Dortmunsd duket se është dorëzuar për ta mbajtur sulmuesin e saj, Henrik Mkhitarian, edhe për sezonin tjetër.

Sipas Bild, Borussia Dortmund ka pranuar ofertën e Manchester United prej 31 milion funte.

Agjenti i armenit, Mino Raiola ka deklruara se po bën përpjeke për ta bindur Dortmundin që ta lejoj kalimin e klientit të tij në Angli, pasi United është klubi i preferuar që nga fëmijëria për Mkhitarian.

Dhe si duket italo-holandezi ia karritur këtij qëllimi, duke bindur gjermanët që për afro 40 milion euro ta lënë të lirë sulmuesin e tyre./Drenicapress.info/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT