Bild: Shqiptari vrau turistin izraelit në Berlin

Me dhjetëra media në Gjermani raportojnë se është arrestuar personi përgjegjës përnjë shqiptar, i cili është arrestuar në Çeki.

krimin e ndodhur një javë më parë në rrënojat e një kishe në Berlin.

Izraeliti 22-vjeçar, Yosi Damari, u qëllua për vdekje nga

Por, cili është motivi i krimit?

Sipas Bild, autori dhe viktima njiheshin më parë. Të dy kanë banuar në një dhomë hosteli në Berlin. Por, arsyet e këtij krimi janë ende të panjohura.

Viktima u gjet të dielën e Pashkëve. Atë e kishin rrahur për vdekje sa që fytyra e tij mezi njihej.

22-vjeçari izraelit kishte ardhur si turist në Berlin, ose të paktën kështu ishte regjistruar.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT