Bild: Bayerni ofron 60 milion euro për Rafael Varane

 

Sipas gazetës gjermane “Bild”, Bayern Munich është i gatshëm të ofroi 60 milion euro për shërbimet e mbrojtësit francez, Rafael Varane.
Pep Guardiola po këkron ndryshime në skuadër dhe si duket do të filloi pikërisht në mbrojtje.
Për mbrojtësin francez janë të interesuar shumë klube, ndër to edhe Chelsea, ku Jose Mourinjo, ish-mbrojtësin e tij e konsideron si mbrojtësin më të mirë në botë.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT