Bie numri i të infektuarëve në Komunën e Drenasit

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 475 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 196 raste pozitive.

Lajm i mirë është se numri i tëinfektuarëve nga Drenasi është vetëm dy.

Rastet pozitive janë në Drenas dhe në fshatin Korroticë e Ulët./DrenicaPresse

- Advertisement -

MË TË FUNDIT