Biden i kërkon falje Erdoganit që s’e vizitoi Turqinë më herët, pas puçit të dështuar (Video)

Zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden, i kërkoi sot falje presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, që nuk erdhi më herët pas puçit të dështuar në Turqi muajin e kaluar.

“Kërkoj falje. Do të kisha dëshiruar të vija më herët”, i tha Biden Erdoganit, transmeton atsh.

Erdogan kishte kritikuar aleatët e tij perëndimorë, me në krye SHBA-në, që nuk ishin solidarë pas grushtit të shtetit të 15 korrikut dhe që nuk erdhën në Ankara.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT