Besart Berisha ikonë në Australi, por nuk e harron vendin e tij Kosovën (Video)

Besart Berisha ka arritur të ndihmojë skuadrën e tij Melbourne Victory që të fitojë titullin e kampionit.

Në një klip të realizuar nga ‘FOX Sports Australia’ me titullin ‘Unë jam Besart Berisha’, sulmuesi i madh tregon për prejardhjen e tij, luftën e Kosovës, ikjen në azil dhe futbollin si jetën e tij.

Berisha është lojtari më të mirë në Australi në vitet e fundit, ndërsa mund të shpallet edhe sulmuesi më i mirë i dekadës së fundit në këtë vend.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT