Benitez kërkon sulmuesin e Chelseat

 

Trajneri i ri i Realit të Madridit, Rafael Benitez, ka nisur punën për të forcuar skuadrën e tij me futbollistë cilësor.

Sipas tabloidit britanik “Mail on Sunday”, Diego Costa mund të rikthehet në La Ligë.

Trajneri i ri i Real Madridit, Rafael Benitez është i interesuar për transferimin e sulmuesit të Chelseas.

Costa para se të transferohej në Chelsea ishte pjesë e Atleticos, dhe nëse e ka marrë malli për La Ligën dhe Madridin e ka një mundësi të artë për t’u rikthyer në La Liga dhe në Madrid.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT