Benatia e dinë kundërshtarin e Barcës në finale

 

Mbrojtësi i Bayernit, Mehdi Benatia, shënoi golin e parë në fitoren e Bayernit ndaj Barcelonës, por që nuk mjaftoj për ta kualifikuar skuadren e tij në finale.
Ish-lojtari i Udineses ka folur me superlative për Juventusin duke besuar në një kualifikim të italianëve në finale të Ligës së Kampionëve.
“Për kë do të jem tifoz? Juventusin, në Itali kam kaluar shumë mirë. Ata janë të fortë, mund t’ia dalin, kanë një skuadër solide dhe konkrete”, ka deklaruar ish anëtari i Romës.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT