Bekim Jashari pret në takim fituesit e Garës së Diturisë

Pritje zyrtare u ka rezervuar sot kryetari i Komunës, z.Bekim Jashari, nxënësve fitues të Garës së Diturisë, organizuar nga Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport, të cilët kanë zënë tri vendet e para në nivel republikan, në fusha të ndryshme.

Kësisoj, kryetari Jashari ka prit Dafina Ejupin, fituese e vendit të parë në kategorinë e këndimit, Diellza Isufi, vendi i dytë në kategorinë e artit pamor, Albana Jashari, vendi i tretë në kategorinë hartim/poezi dhe Ylli Qerimi, vendi i tretë në kategorinë art pamor.

Me këtë rast, kryetari Jashari i ka përgëzuar nxënësit për sukseset e arritura, duke i inkurajuar të vazhdojnë mësimet, pasi vetëm në këtë mënyrë arrihen sukseset në jetë.

Në fund të takimit, kryetari i Komunës u ka ndarë nxënësve fitues çeçe në vlerë monetare, për suksesin e arritur, duke i bërë krenarë të gjithë qytetarët tanë.

Image may contain: 5 people, people smilingImage may contain: 3 people, people smiling, people sitting and indoorImage may contain: 3 people, people smiling, people standing and indoorImage may contain: 4 people, people smiling, people sitting and indoorImage may contain: 4 people, people smiling, people standingImage may contain: 7 people, people smiling, people standing

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT