Ambasada Britanike në Kosovës është deklaruar pak minuta para ndeshjes së sotme mes kombëtares kosovare dhe asaj angleze.

Ambasada përmes Facebook ka thënë se tifozët e të dy kombëtareve po festojnë së bashkë në kryeqytetin e Kosovës.

“Le të fitojë më i miri”, thuhet në njoftimin e tyre.

Ndeshja Kosovë-Angli fillon në orën 18:00 në stadiumin “Fadil Vokrri”.