Befasohet Bayerni, fiton Dortmundi dhe Monchengladbach

 

Kampioni i ri i Bundesligës, Bayern Munchen, është befasuar në Alianz Arena, duke u mposhtur 0:1 nga Augsburg, në kuadër të xhiros së 32-të.
Ishte sulmuesi Bobadilla, që shënoi golin e fitores për Augsburg.
Në anën tjetër, fitore të rëndësishme kanë shënuar Dortmundi dhe Borussia Monchengladbach.
Dortmundi mposhti 2:0 Hertha Berlinin, ndërsa Monchengladbach i Granit Xhakës, e fitoi derbin duke mposhtur 3:0 Bayer Leverkusenin.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT