Bayerni fiton, Barca në finale (video)

 

Bayern Munich ka mposhtur Bracelonën me rezultat 3-2, por që nuk i mjaftoj për të shkuar në finale, pasi ndeshjen e parë e kishte humbur me rezultat 3-0.

Të parët në epërsi kaluan vendasit me një gol të Benatia në minutën e shtatë.

Mysafirët u kundërpërgjigjen me dy gola të Neymar që shënoi pas asistimeve të Suarez.

Në pjesëne dytë barazoi Robert Levandovski, kurse 16 minuta para fundit shënoi Tomas Muller për 3-2.

Barca është në finale të Ligës së Kampionëve dhe nesër mëson kundërshtarin pas duelit Real-Juve.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT