Bayerni dhe Barcelona, ekipet më në formë për momentin

 

Fitorja e Bayernit në derbi me Shalken (3-1) dhe në Champions ndaj Olimpiacos (4-0), si dhe Barca me fitore ndaj dy skuadrave të mëdha, Realit (4-0) dhe Roma (6-1), i bëjnë pa dyshim dy skuadrat më në formë për monentin në Evropë.

Këto dy klube që drejtohen nga dy trajner spanjoll janë favorit absolute për të fituar kampionatet në vendet e tyre, si dhe favorit që të triumfojnë njëra nga to në Ligën e Kampionëve./Drenicapress.info/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT