Bayern sigurt drejt titullit, Dortmundi paqe në Hamburg

Bayern Munchen ka shënuar fitore të rëndësishme në udhëtim te Hannover duke e mposhtur me rezultat 1:3. Kurse në anën tjetër Borussia Dortmund, ka barazuar në udhëtim pa gola 0:0 tek Hamburgu, i Valon Behramit.
Ishte skuadra e Hannoverit nikoqire që befasoi bavarezët, duke shënuar që në minutën e 25’, nëpërmjet Hiroshi Kiyotake.
Gëzimi për vendasit nuk zgjati edhe shumë, Xabi Alonso barazoi nga goditja e dënimit duke shënuar një euro gol në minutën e 28’.
Për t’ia siguruar fitoren dhe për ta mbajtur larg skuadrave tjera, u përkujdes Thomas Muller, që shënoi dy gola në pjesën e dytë, në minutat 61’ dhe 72’.
Me ketë fitore Bayern ka grumbulluar 61 pikë, kurse Dortmundi 29 pikë që është larguar nga fundi i tabelës./Drenicapress/

 

 

 

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT