Bayern Munchen lider i pa konkurrent në Bundesligë

Bayern Munchen ka fituar derbin e javës në Bundesligën gjermane, duke mposhtur në udhëtim Borussia Dortmundin. Ndeshja e zhvilluar në Signal Iduna Park, ka përfunduar me rezultat 0:1, për bavarezëvet. Golin e vetëm të ndeshjes e shënoi ish lojtar i Dortmundit Robert Lewandowski në minutën e 36’, dhe me ketë rezultat përfundoj ndeshja. Bayern me ketë fitore mbetet lider dhe i pa konkurrent për titull në Bundesligën gjermane./drenicapress/
- Advertisement -

MË TË FUNDIT