Bastiset një lokal i muzikës live në Llapushnik, konfiskohet një armë e tipit “Beretta”

Në fshatin Llapushnik të Drenasit, Policia e Kosovës ka bastisur një lokal të muzikës live mbrëmë.

Pas kontrollit në veturat tek parkingu, është gjetur dhe konfiskuar një armë e tipit “Beretta”, transmeton Indeksonline.

Po ashtu janë gjetur edhe gjashtë fishekë. Pronari i armës, pas intervistimit me urdhër të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT